Darmowa dostawa od: 300.00 zł

Jakie ubrania są najlepsze dla wędkarza?

Udając się na przygodę wędkarską, zabieramy naszą najlepszą wędkę, dokładnie dobrane przynęty, prowiant i najlepszych kompanów. Nie zapomnijmy również o specjalnych ubraniach i akcesoriach wędkarskich, które zdecydowanie ułatwią nam ten niezapomniany wypad!

Niezależnie od pory roku oraz prognoz pogodowych, musisz być w stu procentach przygotowany, aby móc czerpać przyjemności z wędkowania i nie martwić się o nieszczelne buty, czy nieodpowiednią kurtkę. Panuje powiedzenie wśród wędkarzy, że „Nie ma złej pogody, jest tylko źle ubrany wędkarz”. Nie pozwól, aby to powiedzenie dotyczyło również i ciebie.


 

Kurtka

Jaka powinna być idealna kurtka wędkarska? Przede wszystkim powinna chronić nas od wiatru! Żadne grube ubrania pod kurtką nie uchronią nas, jeżeli będziemy mieli kurtkę, która nie zapewni nam ochrony przed wiatrem. Kurtka musi być koniecznie przeciwdeszczowa. Nawet kiedy pogoda nie zapowiada się na deszczową, warto jednak zaopatrzyć się w tego typu kurtkę, ponieważ rosa czy gęsta mgła będzie również osiadała na naszym okryciu, zwłaszcza o poranku.

Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie kurtki dla wędkarza? Należy zwrócić uwagę na parametry oddychalnośći oraz przepuszczalności. Najlepiej wybrać kurtkę w przedziale od 3000 mm do 5000 mm, będzie to wartość idealna na potrzeby wędkarza.

Spodnie

Spodnie, podobnie jak i kurtka muszą być wiatroodporne i nieprzemakalne. To one mają większy kontakt z wodą oraz z wysokimi trawami, niż kurtka. Spodnie muszą być również luźne, aby nie krępowały naszych ruchów. Niektóre modele mają możliwość odpinania nogawki np. do połowy. Opcja ta idealnie sprawdzi się w przypadku zmieniającej się pogody. Na rynku występują również tak zwane spodniobuty. Są to spodnie połączone z butami. To połączenie idealnie się sprawdzi podczas brodzenia w jeziorach czy rzekach.

Bielizna i skarpety

Podczas wędkowania na pewno niezbędna okaże się bielizna termiczna. Bielizna ta zapewnia naszemu ciału ochronę oraz utrzymuje optymalną temperaturę ciała. Dobrze dobrana bielizna termiczna jest jak nasza druga skóra, dlatego nawet podczas wędkowania spinningowego nie będzie krępowała naszych ruchów.

Skarpety również muszą odprowadzać odpowiedni nadmiar wilgoci z naszych stóp oraz zapewnić cyrkulację powietrza.

Buty

Buty dla wędkarza muszą być przede wszystkim szczelne! Tak, aby wędkarz nie przejmował się wlewającą wodą do wnętrza buta. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się tak zwane wodery. Są to wysokie kalosze na szelkach.

Nakrycie głowy

Czapka z daszkiem lub kapelusz to również nierozłączny element ubioru wędkarza. Szczególnie latem, kiedy jesteśmy bardziej narażeni na promieniowanie słoneczne, które po długiej ekspozycji na słońcu może doprowadzić nawet do udaru. W zimę natomiast nie zapomnimy o ciepłej czapce zakrywającej naszą głowę oraz uszy, uchroni nas to przed wychłodzeniem. Dlatego o tę część ubioru należy również zadbać.

Plecak wędkarski

Czym jest wędkarz bez porządnego plecaka wędkarskiego? W plecaku wędkarskim musimy mieć dużo miejsca na nasze przynęty, żyłki i inne potrzebne akcesoria. Więc małe plecaki na pewno nie zdadzą egzaminu. Plecak musi być również nieprzemakalny i wygodny. Plecaki są również narażone na opady deszczu, tak samo, jak wędkarz, dlatego warto zwrócić uwagę na tę właśnie cechę przy zakupie plecaka.

W naszej ofercie znajdziecie plecaki wędkarskie, które przeżyją z tobą niejedną przygodę. Solidnie wykonany oraz wygodny plecak ułatwi ci przenoszenie twoich akcesoriów, gdzie tylko zechcesz!