Darmowa dostawa od: 300.00 zł

Czy przynęty sztuczne są gorsze od tych naturalnych?

To pytanie zadał sobie chyba każdy początkujący wędkarz. Po czasie każdy znajdzie swoją ulubioną przynętę i już później korzysta tylko z niej. Przynęty są kluczowym elementem, to właśnie one często decydują o waszych wędkarskich sukcesach. Między wędkarzami istnieją różne przekonania. Jedni preferują wyłącznie naturalne, innym nie przeszkadza stosowanie przynęt sztucznych. Więc kto ma rację, które przynęty są lepsze?

 

 

 


Przynęty naturalne

W naszej ofercie znajdują się takie przynęty jak: kukurydza, groch, łubin czy pęczak. Przynęty te są popularne do łowienia z gruntu, takich ryb jak: karp, amur oraz nawet płoć czy leszcz. Oprócz przynęt roślinnych mamy do dyspozycji również zwierzęce, jak na przykład biały robak.

 

Przynęty sztuczne

Przynęty sztuczne zyskują na popularności. Poprzez ich różnorodne kształty oraz barwy, mogą dopasować się do danego gatunku ryb. Mimo że nie przypominają naturalnego wyglądu małych rybek, czy robaków, swoimi wahadłowymi ruchami wabią rybę.

  

Podsumowanie

Wybór przynęty zależy od tego, jaką rybę chcemy złowić oraz w jakich okolicznościach. Przynęty sztuczne mogą okazać się bardziej przydatne w trudnych warunkach, ponieważ większość stworzona jest tak, aby odbijała promienie słoneczne w wodzie, co zdecydowanie przyciąga uwagę ryby. A ty już wybrałeś swoją przynętę?