Darmowa dostawa od: 300.00 zł

Połów leszcza - jaką przynętę wybrać?

Leszcz to ryba, którą możemy spotkać w dolnych odcinkach wód wolno płynących, w jeziorach naturalnych, zatokach i zakolach, w jamach dennych, jak również w wodach, które są zarośnięte roślinnością. Czy połów leszczy jest trudny? Są one dość płochliwe i ostrożne, dlatego należy się odpowiednio przygotować, jeśli chcemy zakończyć połów sukcesem.

 

 


Sezon na leszcza

Główny sezon połowu zaczyna się od czerwca i trwa do końca września. Leszcz najczęściej żeruje w godzinach porannych oraz późnym wieczorem — w ciągu dnia przebywa na głębszych wodach.  W bardzo gorące letnie dni, leszcz zazwyczaj nie bierze. Najbardziej sprzyjająca pogoda dla połowu leszcza to lekko pochmurny, ale ciepły dzień.

Na co łowić leszcza?

Do połowu leszcza stosuje się metodę gruntową (klasyczny koszyk lub metoda) lub spławikową. Co do zanęty — wybór jest dość duży. Jednak najlepiej zdecydować się na przynęty dla ryb karpiowatych. Plus jest taki, że ryby te można złowić nie tylko na produkty dedykowane leszczom, jednak mają one również swoje zalety. Na leszcze działa nieco słodszy smak. Możemy to osiągnąć poprzez dodanie do zanęty syropu kukurydzianego lub melasy. Z przynęt roślinnych oraz zwierzęcych możemy wyróżnić czerwone robaki, muchy, larwy owadów, makaron, kukurydzę, groch czy ziemniaki.

Jakie kupne przynęty będą najlepsze na połów leszcza? Będąc w sklepie wędkarskim najlepiej zakupić pellet do metody o słodkim smaku jak np. wanilia czy truskawka dla leszczy. Zawierają one specjalne dodatki aromatyzujące, które przyciągają rybę i utrzymują ją w łowisku. Aby nie spłoszyć ryby, zanętę należy podać z dużym wyprzedzeniem. Mimo doskonałej dobrze dobranej zanęty mogą one ostrożnie i z dystansem do niej podpływać.

Sklep wędkarski Biały Robak Bydgoszcz

W naszym sklepie wędkarskim w Bydgoszczy znajdziesz duży asortyment sprzętu wędkarskiego oraz zanęt, które są bardzo ważnym elementem podczas wędkowania. Jeżeli nie jesteś pewien, jaką przynętę wybrać na połów leszcza — odwiedź nasz sklep i skorzystaj z profesjonalnych porad! Odkryj również robakomat w Bydgoszczy Biały Robak, który sprawdzi się przed spontanicznym, wędkarskim wyjazdem.